۵-خرید خانه در گرجستان :

اقامت گرجستان و انواع اون : اول لازم به ذکره که اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان فرق داره که عبارته از ؛ اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه می ده چندین سال در خاک گرجستان زندگی کنین و از کلیه حقوق شهروند گرجستان بودن بهره مند باشین به جز حق رای و پاسپورت گرجی !

اما شهروندی ؛ اقامت همیشگی و دائم گرجستانه که پاسپورت گرجی و حق رای هم به شما اعطا میشه.

اداره اقامت گرجستان

در بخش اول به بیان روشهای جورواجور اخذ اقامت میپردازیم :

۱- ثبت شرکت در گرجستان :
این روش یکی از عادی ترین روشای اخذ اقامت گرجستانه که فرد با ثبت شرکت در گرجستان صاحب اقامت میشه.

در این روش، واسه فرد خواسته کننده یه شرکت از نوع General Trading بصورت ً قانونی ثبت می شه، که مواردی رو مانند کد مالیاتی، مهر شرکت، تنظیم ها اساسنامه به دو زبون انگلیسی و گرجی و آدرس همیشگی و البته معتبر داره . این شرکت بعد از ثبت بصورت رسمی و قانونی، باید فعال باشه، مالیات ماهانه کارمندان اون پرداخت شه و در چندین ماه بصورت فعال قراردادهائی رو واسه فعالیت تجاری داشته باشن . لازمه بدونین، باید بعد از ثبت شرکت یا پیش از اون دفتر تجاری کرایه کرده، چون پلیس مالیاتی و بازرس از محل شما بازدید می کنه و در گزارش خود، وضعیت شرکت شما رو توضیح می دن. در صورتی که مکانی واسه شرکت اخذ نشده باشه، امتیاز منفی حساب می شه .

ثبت شرکت در گرجستان

توجه داشته باشین که لازمه بدونین بعد از ثبت شرکت و اخذ کد مالیاتی، باید مالیات کارمندان خود رو بصورت ماهانه و به اندازه ۲۰% از حقوق هر شخص به اداره مالیات گرجستان بپردازید . همینطور توجه داشته باشین، کلیه خریدهائی که واسه شرکت انجام میدهید باید دارای رسید باشن تا بتونین به وسیله حسابدار ریز حسابهای خود رو بدرستی محاسبه کرده و مالیات اونا رو هم پرداخت کنین.

۲-ازدواج با شهروندان گرجی :
هر شخصی که با شهروندان گرجی (مثل زن یا مرد) ازدواج کنه و به پلیس و دستگاه های نظارتی و دولتی گرجسنان اثبات شه که شخص خواسته کننده اقامت، بصورت ظاهری ازدواج ننموده و تنها به هدف اخذ اقامت این کشور، ازدواج ننموده بعد از گذشت ۳ سال (بصورت شرعی) به خواسته ایشون واسه دادن اجازه اقامت گرجستان، جواب مثبت می دن.

توجه داشته باشین که موارد خیلی دیده شده که با بستن قرارداد واسه ازدواج ظاهری، اقدام به ازدواج و بعد از اون خواسته اقامت خود رو به اداره عدالت گرجستان تسلیم کرده ان، اما به دلیل شفافیت زیاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان، پرونده بصورت کامل متوقف شده و واسه شخص خواسته کننده نمره منفی منظور شده .

توجه داشته باشین که موضوعات و گزینه های ظاهری به دلیل کوچیکی کشور گرجستان، بزودی برملا شده و احتمال ارسال حکم اخراجی شخص خواسته کننده از طرف دولت گرجستان هم هست، پس در مورد ریسکای این روش آگاه باشین، شرکت سام جورجیا، این روش رو واسه اخذ اقامت گرجستان پیشنهاد نشون نمیده، مگه اینکه واقعاً خواهان شخصی واسه ازدواج باشین.

۳-اقامت کاری :
اگه شما واسه شرکتی ثبت شده در گرجستان (ملی بودن مهم نیس) کار می کنین می تونید نامه ای به وزارت مهاجرت ببرین و اخذ اقامت کنین.

اقامت کارمندی و یا اقامت کاری، به یه جور از اقامت گفته می شه که از طرف عقد قرارداد با یه شرکت قانونی ثبت شده در گرجستان، اخذ می شه.

اگه شما موفق شید، با یه شرکت مستقر در گرجستان، بصورت کارمندی، قرارداد عقد کنین، در آخر می تونید از راه قرارداد و گرفتن یه نامه رسمی از شرکت مورد نظر، خواسته مجوز اقامت کنین. توجه کنین که الان، یکی از بهترین روشها واسه اخذ اقامت گرجستان، اقامت از راه روش کاری یا کارمندی می باشه.

۴-اقامت تحصیلی :
اگه شما با یکی از دانشگاهای گرجستان مثل عمومی یا خصوصی به توافق برسید که قبول کنن در اونجا تحصیل کنین می تونید از دانشگاه نامه ای به وزارت مهاجرت ببرین و اخذ اقامت کنین.

پذیرش تحصیلی، از روشهائیه که در اون، شما با تکیه بر موضوع آموزش و دانشگاه می تونید در گرجستان، اجازه اقامت داشته باشین .

اقامت تحصیلی گرجستان

بطوریکه ، اول مدارک تحصیلی خود و خواسته خود واسه تحصیل رو به یکی از دانشگاهای موجود در گرجستان، تسلیم می کنین. دانشگاه مورد نظر، بعد از بررسی مدارک شما اگه به شما پذیرش دانشگاهی داد، می تونید با بردن نامه رسمی از دانشگاه و مدارک مربوطه، مربوط به موفقیت شما واسه اخذ پذیرش تحصیلی، خواسته اقامت کنین .

توجه کنین که در صورتی که شما، موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شید و در خاک گرجستان بطور مثال واسه ۲ سال حضور داشته باشین، زمان این ۲ سال بعنوان عامل مورد نظر واسه اخذ شهروندی منظور نخواد شد .

همینطور بدونین، در صورتی که به هر دلیلی از ادامه تحصیل پشیمون شید، از دانشگاه بی خیال شدن داده و از دانشگاه اخراج شید، اقامت شمام باطل می شه و باید خاک گرجستان رو ترک کنین.

 

۵-خرید خونه در گرجستان :در گرجستان، طبق قانون تازه اگه خونه یا ملکی رو با قیمت کمه کم ۳۵ هزار دلار آمریکا خریداری کنین، به شما اقامت ۱ ساله اعطا میشه و بصورت پشت سر هم هر ساله می تونید این اقامت رو تمدید بنمائید. جهت کسب اطلاعات دقیق تر درباره به املاک در گرجستان به این صفحه مراجعه کنین .

خرید ملک در گرجستان

۶- سرمایه گذاری در گرجستان :
در گرجستان، به شخصی که کمه کم مبلع ۳۰۰ هزار لاری رو سرمایه گذاری کنه، سرمایه گذار میگن و بنا به خواسته ایشون، اقامت دائم به ایشون اعطا میشه که باید به این دقت کنیم که اقامت دائم، شهروندی گرجستان بصورت شفاهی می باشه.