روش های خرید اینترنتی بلیط هواپیما

امروزه با توجه به سایت های خرید آنلاین بلیط هواپیما ها ما برای خرید بلیط هواپیما مجبور به رفتن به آژانس های مسافرتی و اتلاف وقت زیادی نیستیم. و خرید بلیط هواپیما بسیار راحت و آسان انجام می شود، تنها باید مقصد و زمان پرواز خود را انتخاب کنید و با وارد کردن اطلاعات خود و پرداخت هزینه بلیط هواپیما به صورت آنلاین و با سرعت بلیط هواپیما خود را دریافت کنید.
از دست ندهید

1: اولین کاری که برای خرید بلیط هواپیمای خود به صورت آنلاین باید انجام دهید تکمیل کردن فرمی برای انتخاب ساعت و دیگر شرایط پرواز است، در این فرم ابتدا مقصد را انتخاب می کنید سپس اینکه قصد خرید بلیط یک طرفه را دارید با دو طرفه یعنی رفت و بازگشت که انتخاب این گزینه بسیار است.

علاوه بر تعیین مقصد شما مبدا خود و فرودگاه مورد نظر خود را هم می توانید در این فرم انتخاب کنید سپس با تاریخ رفت و برگشت سفر خود پر کردن فرم را تکمیل می کنیددر مرحله تکمیل فرم مربوط به پرواز باید تعداد مسافران را نیز انتخاب کنید پس از انتخاب این گزینه ها هزینه بلیط هواپیما و ساعات پرواز های موجود نیز نمایش داده می شود، هزینه بلیط ها نسبت به تعداد نفرات انتخاب شده توسط شما وظرفیت هواپیما و دیگر گزینه تکمیل شده متغییر است.

روش های خرید اینترنتی بلیط هواپیما

2: پس از تکمیل فرم اولیه مربوط به پرواز شما اطلاعات دقیق تری را باید نسبت به تکمیل این فرم انجام دهید و می توانید نسبت به زمان و مقصد خودتان پرواز های مختلف را ببینید و برای مثال ارازن ترین آنها را در بین لیست ارائه شده نسبت به اطلاعاتتان را انتخاب کنید.

گاهی نسبت با اطلاعات وارد شده شما ممکن است پروازی در آن زمان و مقصد مورد نظر انجام نشود برای همین بهتر است تاریخ پرواز را عوض کنید تا لیست دیگری را در اختیار شما قرار بدهند در برخی از شرکت های هواپیمایی چناچه پروازتان چه پرواز مورد نظر رفت و چه برگشت کنسل شود شما می توانید با پرداخت جریمه کمتری نسبت به سایر شرکت های هواپیمایی یا بدون پرداخت جریمه را هم داشته باشید.

روش های خرید اینترنتی بلیط هواپیما

3: در یکی دیگر از مراحل تکمیل فرم برای خرید بلیط هواپیما باید اطلاعات مسافرین و تماستان را وارد کنید علاوه بر وارد کردن نام و نام خانوادگی باید اطلاعاتی مانند کد ملی؛ سن ، شماره تماس و همجنین ملیت مسافرین نیز که خواسته شده است را نیز وارد کنیدتاریخ تولید ثبت شده در سایت در فرودگاه بررسی می شود پس در وارد کردن صحیح تاریخ تولد مسافرین باید بسیار دقت کنید زیرا با پیدا کردن کوچک ترین مشکلی می توانید دچار مشکل شوید و در برنامه سفرتان اختلال ایجاد کند.

4: در مرحله پرداخت صورت حساب شما باید هزینه بلیط هواپیما را به صورت آنلاین پرداخت کنید .پرداخت هزینه نیز بسیار آسان می باشد و تنها با انتخاب درگاه بانکی و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در سایت می توانید هزینه بلیط هواپیما خود را پرداخت کنیداین بخش از پر کردن فرم خرید بلیط نسبت به دیگر بخش ها کمتر است و انجام آن نز آسان تر می باشد.

5: در مرحله آخرشما باید انتخاب کنید که بلیط رزرو شده ی شما از چه طریقی به دست شما برسد ، برای مثال از طزیق فکس ، ایمیل و یا حتی پیامک بلیط شما همان طور که سفارش داده بودید برای شما ارسال می شود البته در بسیاری از مواقع صدور بلیط می تواند زمان بر باشد اما حداکثر 30 دقیقه زمان خواهد بردبلیط ها را چاپ کنید و یک ساعت قبل از پرواز همراه با کارت ملی خود در فرودگاه حاضر شوید در بسیاری از مواقع پیشخوان ها 30 دقیقه قبل از پرواز بسته می شوند.