اقامت کارمندی گرجستان

 
اما برای اخذ اقامت کارمندی گرجستان ، وقتی که به عنوان یک کارمند شرکت واقع در گرجستان (ملیت اهمیتی ندارد) و به یک شرکت معتبر معرفی شوید احتمال اعطای اقامت به شما بالا خواهد رفت.
همچنین توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر می بایست قدمت خوبی داشته باشد و معتبر باشد ، حضور شما بعنوان یک کارمند در یک شرکت غیرمعتبر که موارد مالیاتی را بصورت مرتب اعمال نمی نمایند حتی می تواند برای شما مشکل ساز بوده و روند تمدید اقامت شما را دچار مشکل بنماید .
نکته: همانطور که پیشتر نیز به شما گفتیم، هیچگونه تضمینی برای اعطای اقامت گرجستان به شما وجود ندارد و به شما اکیداً توصیه می نمائیم از شرکتها و افرادی که قول تضمین اقامت گرجستان را به شما می دهند فاصله بگیرید زیرا بیشتر به دنبال سود شخصی هستند .
خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸ :
یکی از مطمئن ترین روشها که به احتمال زیاد قوانین آن در سال میلادی جدید دچار تغییرات آنچنانی نمیشود روش خرید ملک در گرجستان است که البته به این دلیل که هزینه ی زیادی را دارد و متقاضی می بایست حتماً حداقل به میزان ۳۵ هزار دلار آمریکا در گرجستان هزینه بنماید.
 
اقامت کارمندی گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان
در خصوص این موضوع به شما اکیداً توصیه می نمائیم که بسیار تحقیق نمائید، مشاور بگیرید و به هیچ عنوان در خصوص سرمایه گذاری عجول نباشید زیرا سرمایه گذاری در گرجستان با توجه به ظرفیت محدود می تواند شما را متضرر نماید، پیشنهاد ما به شما در صورتی که تخصص آن را دارید موضوع ساخت و ساز و یا کشاورزی است ، اگر پتانسیل آن را دارید، در مورد آن تحقیق نمائید و شروع بکار نمائید، گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در گرجستان است .
نتیجه گیری:
همراهان و هموطنان گرامی، به شما اکیداً توصیه می نمائیم که پیش از هرگونه عمل مشاوره بگیرید .
موضوعات خود را بروی کاغذ آورده و مسیر خود را بدرستی تعیین نمائید .
اخذ اقامت گرجستان با این روند هر روز سخت تر می شود پس بهترین راه این است که بصورت دقیق مشاوره گرفته و پس از بررسی دقیق موضوعات تصمیم اتخاذ نمائید.
سرمایه گذاری در گرجستان
اقامت گرجستان ۲۰۱۸
توجه نمائید که در نویسه فوق اشاره ای به اقامت گرجستان از طریق ازدواج و یا اقامت تحصیلی نکرده ایم زیرا تقریباً کلیه درخواست های اقامت از طریق ازدواج صوری را منتفی می دانیم .
همچنین اقامت از طریق تحصیل نیز تغییرات خاصی نخواهد داشت و می توانید در این قسمت بیشتر در این خصوص مطالعه نمائید .
در صورت داشتن هرگونه سوال، ما را از طریق بخش کامنتها مطلع نمائید .
اقامت گرجستان، انواع اقامت گرجستان
اقامت موقت گرجستان، اقامت دائم گرجستان، اقامت کارمندی گرجستان، اقامت خرید ملک گرجستان، اقامت تحصیلی گرجستان
بر اساس قوانین جاری اقامت موقت گرجستان بعد از 6 سال قابل تبدیل به اقامت دائم گرجستان است.
اقامت گرجستان ۲۰۱۸
اقامت کاری گرجستان
در این روش اقامت موقت گرجستان در شرکتی استخدام می شوید و از طریق استخدام در آن شرکت درخواست اقامت مینمایید.
با توجه به اینکه یافتن کار در شرکت های گرجی سخت است و از طرف دیگر اکثر متقاضیان اقامت گرجستان تمایلی به استخدام شدن با حقوق های نرمال یک میلیون تومانی اینجا و اتلاف وقتشان برای کار در گرجستان ندارند در تمام موارد این نوع اقامت از طریق تهیه قرارداد با شرکت هایی صورت می پذیرد که «نه توقع انجام کار از شما دارند و نه حقوقی به شما پرداخت خواهند کرد».
این اقامت موقت گرجستان که به صورت یکساله خواهد بود، سال به سال تمدید خواهد شد و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم خواهد شد.
مجموع کل هزینه هایتان برای اقامت کاری از طریق کارمندی میشود:
۱۵۰۰ لاری پرداختی به شرکت کارفرما معتبر
۱۲۵ لاری مالیات حقوق ماه اول
۲۱۱ لاری واریز دولتی
۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
۲۰۰ لاری مشاور حقوقی درخواست اقامت
۵۰۰ لاری مشاور حقوقی کنترل درخواست اقامت
‏+ ۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
مجموعا حدود ۳۰۰۰ لاری = حدود ۱۲۰۰ $
نکته ١: شرکت های غیر معتبر برای دادن قرارداد اقامت کارمندی گرجستان به شما حدود ۳۰۰ لاری و شرکت های معتبر حدود ۱۵۰۰ لاری دریافت می نمایند.
نکته ٢: کلیه اقامت هایی که با قراردار های کارفرما غیر معتبر انجام میشود از آذر ۹۶ تا کنون حتما ریجکت شده اند و فریب امکان اخذ اقامت با ۴۰۰$ را نخورید.
برای اطمینان از شرکت یا دلال مدعی، درخواست نمایید یک نمونه موفق اقامت کارمندی گرجستان (نه از طریق خرید ملک) از آذر ۹۶ تا کنون را به شما نشان دهد و برای اینکه مطمئن شوید این کارت اقامتی که نشان میدهد از طریق خرید ملک نبوده است بخواهید که قرارداد کارمندی ترجمه شده ی آن کارت را نیز به شما نشان دهد .
ولی ما میتوانیم در مجموع 6 شعبه تفلیس، روزانه حداقل سه کارت اقامت کاری یکساله با مدارک کامل بصورت تضمینی جهت اطمینان شما ارائه و نشان دهیم.
نکته ٣: در این نوع اقامت موقت گرجستان نیاز به پرداخت هیچ هزینه ی مازاد برای اقامت کارمندی بیش از موارد ذکر شده وجود ندارند و ارقام رایج ۱۵۰۰$ یا ۳۰۰۰$ یا ۵۰۰۰$ همه بدون توجیه و گران فروشی بخاطر بی اطلاعاتی متقاضیان میباشد.
هیچ نوع خدماتی بیش از خدمات ذکر شده در اقامت کارمندی گرجستان وجود ندارد و گول واژه هایی مانند اینکه بیایید شرکتی با ۵ سال سابقه ی کار برایتان بخرم یا اقامت ۳ ساله برایتان میگیرم، وجود ندارد.
در متن قانون مهاجرت گرجستان به وضوح نوشته شده است که انواع اقامت موقت گرجستان از هر روشی حتما یک ساله و در برخی موارد مشکوک برای پلیس مهاجرت استثنایا ۶ ماهه خواهد بود.
نکته ۴: برای “تمدید اقامت کارمندی گرجستان” به شما پیشنهاد می گردد ۳.۵ ماه قبل از اتمام اقامت یکساله تان با قرارداد جدید کارمندی ولی با درج حقوق بالا برای شما به مدت ۲ ماه مالیات بالا حدود ماهی ۶۰۰ لاری پرداخت نمایید و سپس ۱.۵ ماه مانده به اتمام اقامت موقت گرجستان (پس از دو ماه پرداخت مالیات بالا )، درخواست تمدید اقامت دهید و یا از طریق ثبت شرکت و یا خرید آپارتمان تمدید نمایید.
روش پرداخت ۲ ماه مالیات حقوق بالا قبل از درخواست تمدید اقامت، بسیار کارآمد تر از پرداخت ماهانه ی ۱۲۵ لاری برای مالیات حقوقتان میباشد که اکثرا به دلیل قطع همکاری کارفرما بی فایده برایتان خواهد بود که در اکثر مواقع پرداخت نخواهد شد و رسید رسمی پرداخت به شما شرکتها نشون نخواهند داد.
نکته ۵: تنها راه دریافت اقامت کاری گرجستان در شروع ورود به گرجستان، اقامت کارمندی است و از خرداد ۹۶ هیچ کس نتوانسته پس از ورود به گرجستان “اقامت از طریق ثبت شرکت” یا کار آفرینی دریافت نماید.
در حال حاضر تنها راه برای اقامت از طریق ثبت شرکت یا کار آفرینی این است که یا از قبل حساب بانکی در گرجستان داشته باشید و یا از طریق اقامت کارمندی گرجستان بتوانید افتتاح حساب نمایید و سپس حداقل گذشت ۳ ماه از تاریخ ثبت شرکت و پرداخت مالیات هایتان برای تبدیل اقامتتان از کارمندی به ثبت شرکت یا کار آفرینی و یا درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت، اقدام نمایید.
نکته ۶: انبوه نکات و سو استفاده های رایج در این نوع روش اقامت گرجستان لازم نیست شما را از استفاده از این روش مایوس نماید، اقامت کارمندی یکی از قوی ترین انواع اقامت میباشد و پس از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان میشود و پس از مشاهده انبوه اقامتهای موفق روزانه در شعب آریا، میتوانید با خیال راحت از این طریق درخواست اقامت نموده و کارت اقامت دریافت نمایید.
 
اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
برای سرمایه گذاری در گرجستان راههای متعددی وجود دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
ثبت شرکت شخصی و سرمایه گذاری 300.000 لاری در آن
خرید سهام یک شرکت به صورت کامل یا قسمتی از آن
خرید اوراق بهادار و بورس از دولت گرجستان
شرایط اخذ اقامت گرجستان چگونه است و چند نوع اقامت گرجستان داریم؟
در این مقاله میخواهیم تا حدودی از وضعیت اقامت در گرجستان ، و شرایط اخذ اقامت گرجستان اطلاعاتی را به اشتراک بگذاریم.
با توجه به اینکه در چند سال اخیر کشور گرجستان مورد توجه مهاجران از سراسرجهان قرار گرفته است ، اخذ اقامت گرجستان و شرایط های تمدید اقامت گرجستان از مواردی است که برای مهاجران و سرمایه گذارهای خارجی و همچنین اتباع خارجی که قصد زندگی و تحصیل در گرجستان را دارند ، مهم می باشد.
اقامت گرجستان
اقامت گرجستان
در ابتدا شما را با انواع اقامت در گرجستان آشنا می کنیم :
اقامت تحصیلی در گرجستان
شرایط اقامت گرجستان در اقامت تحصیلی گرجستان یعنی اینکه شخص متقاضی با ثبت نام در دانشگاه یا یکی از مراکز آموزش عالی گرجستان مثل : آموزشگاه ، مدرسه یا کالج تقاضای اخذ اقامت گرجستان را می دهد.
در این حالت به فرد متقاضی معمولا کارت اقامت گرجستان ( معمولا یکساله در ابتدا ) تعلق می گیرد که قابلیت تمدید سالانه دارد .
البته لازم به ذکر است که طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، اقامت تحصیلی در گرجستان به هیچ عنوان تبدیل به اقامت دائم و یا شهروندی گرجستان نخواهد شد حتی اگر برای مثال بیست سال هم تمدید شود.
اگر فرزند شما به واسطه تحصیل در گرجستان موفق به اخذ اقامت گرجستان شود ، به والدین وی نیز با گواهی نسبت اقامت در گرجستان تعلق می گیرد هر چند در طی سال های اخیر این قانون کمی مشکل تر شده و در برخی از اوقات فقط به یکی از والدین از طریق گواهی نسبت ، اقامت در گرجستان تعلق می گیرد.
شرایط اخذ اقامت گرجستان
شرایط اخذ اقامت گرجستان
اقامت در گرجستان از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت در گرجستان و کارآفرینی در این کشور ، از دیگر روش های اخذ کارت اقامت گرجستان می باشد.
در این حالت شخص متقاضی با ثبت شرکت و راه اندازی یک تجارت محلی حتی کوچک ولی واقعی و به دور از صوری بودن می تواند کارت اقامت گرجستان را دریافت کند.
در این روش معمولا به شخص متقاضی یا اقامت شش ماهه و یا اقامت یکساله گرجستان در ابتدا تعلق می گیرد و سپس این اقامت باتوجه به بازدهی کار و تجارت متقاضی در آن مدت اولیه می تواند به صورت بلند مدت تر یعنی سه ساله یا پنج ساله تمدید شود.
این روش یکی از مشکل ترین روش های اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود زیرا برای نتیجه در این روش حتما بایستی در ابتدا یک دفتر کار واقعی اجاره یا خریداری شود ، حسابدار گرجی استخدام شود ، میز و صندلی و وسائل اداری بنام شرکت در صورت لزوم خریداری شود و در کل بیزینس به صورت کاملا واقعی راه اندازی شود ، سپس نسبت به تشکیل پرونده اقامت اقدام شود تا خدای ناکرده جواب منفی دریافت نکنید.
چرا می گوئیم این روش سخت ترین روش اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود ؟ زیرا انجام کلیه این کارها ممکن است تا یکماه زمان ببرد و همچنین برای متقاضی هزینه های بیشتری را نیز در بر داشته باشد ، همچنین تشکیل پرونده این نوع اقامت معمولا مدارک بیشتری برای متقاعد کردن افسر مهاجرت برای اعطای پروانه اقامت گرجستان لازم دارد.
اقامت گرجستان از طریق کارمندی
اقامت گرجستان از طریق کارمندی و یا همان اقامت گرجستان از طریق کاری ، بدین معناست که شما بدون نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و بدون نیاز به راه اندازی یک بیزنس در گرجستان می توانید فقط با استخدام در یک شرکت گرجی فعال نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کنید.
شرایط اقامت گرجستان در این روش به گونه ای است که در ابتدا معمولا به شخص متقاضی اقامت یکساله گرجستان تعلق می گیرد و سپس با توجه به تمدید قرارداد وی با شرکت مستقر در گرجستان ، تمدید اقامت وی انجام خواهد شد.
این روش جزو راحت ترین روش های اخذ اقامت گرجستان محسوب می شود که امروزه اغلب شرکت های ایرانی مستقر در گرجستان که به صورت یک کارگزار در این زمینه فعالیت دارند ، اقامت کاری گرجستان را برای شما انجام می دهند که اغلب آنها به صورت صوری می باشد.
اگر شما به صورت صوری در یک شرکت استخدام شوید ولی حضور فیزیکی نداشته باشید خطرات زیادی برای شما بدنبال دارد.
کشور گرجستان همواره یک کشور قانون گرا و بسیار منظمی است که فقط ضابطه در آن حکمفرماست و رابطه جایگاهی ندارد.
بنابراین متقاضیانی که گول این کارگزارها را می خورند و به صورت صوری نسبت به اخذ کارت اقامت گرجستان از طریق کاری یا کارمندی اقدام می کنند در آینده نزدیک دچار مشکلات فراوانی خواهند شد.
از جمله این مشکلات این است که اگر دولت گرجستان به هر دلیلی متوجه شد که شخص متقاضی حضور فیزیکی در شرکت مذکور ندارد ، ضمن جریمه کردن مالی سنگین شرکتی که چنین قرارداد صوری را بسته است ، فرد متقاضی را نیز در بلاک لیست ثبت می کند و دیگر به هیچ عنوان به وی اقامت گرجستان را نمی دهند.
توصیه می کنیم گول واسطه گرها و کارگزارهای دروغینی که در زمینه اخذ اقامت گرجستان از طریق کاری یا کارمندی اقدام می کنند را نخورید و مراقب باشید که ممکن است در ابتدا شاید این کارت اقامت را دریافت کنید ولی قطعا برای تمدید دچار مشکلات زیادی خواهید شد و یا حتی ممکن است که از کشور گرجستان بخاطر دروغی که گفته اید برای همیشه اخراج شوید.
بنابراین ریسک نکنید و اگر کارمند واقعی شرکتی در گرجستان نیستید ، به هیچ عنوان به صورت صوری جهت اخذ اقامت در گرجستان از این طریق اقدام نکنید.
در ضمن شرکت هایی هم که قرار داد صوری با شما می بندند ، برای اینکه در آینده گیر نیفتند و یا دچار مشکلات حقوقی در گرجستان نشوند ، پس از دریافت مالیات بر حقوق از شما ، پس از گذشت یک تا دوماه ترک کار شما را بدون اطلاع قبلی به شما به اداره اقامت گرجستان اعلام می کنند و بنابراین با این کار تمدید مجدد اقامت گرجستان برای شما بسیار سخت و امکان ناپذیر می شود.
شعار ما در گرجستان این است که : راه راست در گرجستان ، کوتاه ترین راهها است.
 

کامنت‌ها بسته شده‌اند.