اقامت کارمندی گرجستان

 

اما واسه اخذ اقامت کارمندی گرجستان ، وقتی که به عنوان یه کارمند شرکت واقع در گرجستان (ملی بودن اهمیتی نداره) و به یه شرکت معتبر معرفی شید احتمال دادن اقامت به شما بالا میره.

همینطور توجه داشته باشین که شرکت مورد نظر باید قدمت خوبی داشته باشه و معتبر باشه ، حضور شما بعنوان یه کارمند تو یه شرکت غیرمعتبر که موارد مالیاتی رو بصورت منظم اعمال نشون نمیده حتی می تونه واسه شما مشکل ساز بوده و روند تمدید اقامت شما رو دچار مشکل بکنه .

نکته: همونطور که قبلا هم به شما گفتیم، هیچگونه تضمینی واسه دادن اقامت گرجستان به شما وجود نداره و به شما اکیداً پیشنهاد می نمائیم از شرکتها و افرادی که قول تضمین اقامت گرجستان رو به شما می دن فاصله بگیرین چون بیشتر به دنبال سود شخصی هستن .

خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۸ :
یکی از مطمئن ترین روشها که به احتمال زیاد قوانین اون در سال میلادی تازه دچار تغییرات آنچنانی نمیشه روش خرید ملک در گرجستانه که خُب چون هزینه زیادی رو داره و خواسته کننده باید حتماً کمه کم به اندازه ۳۵ هزار دلار آمریکا در گرجستان هزینه بکنه.

 

اقامت کارمندی گرجستان
سرمایه گذاری در گرجستان

در مورد این موضوع به شما اکیداً پیشنهاد می نمائیم که خیلی تحقیق کنین، مشاور بگیرین و اصلا در مورد سرمایه گذاری عجول نباشین چون سرمایه گذاری در گرجستان با توجه به ظرفیت محدود می تونه شما رو متضرر کنه، پیشنهاد ما به شما در صورتی که تخصص اونو دارین موضوع ساخت و ساز و یا کشاورزیه ، اگه پتانسیل اونو دارین، در مورد اون تحقیق کنین و شروع بکار کنین، گزینه خیلی مناسبی واسه سرمایه گذاری در گرجستانه .

نتیجه گیری:
همراهان و هموطنان گرامی، به شما اکیداً پیشنهاد می نمائیم که پیش از هرگونه عمل مشاوره بگیرین .

موضوعات خود رو بروی کاغذ آورده و راه خود رو بدرستی تعیین کنین .

اخذ اقامت گرجستان با این روند هر روز سخت تر می شه پس بهترین راه اینه که بصورت دقیق مشاوره گرفته و بعد از بررسی دقیق موضوعات تصمیم انجام کنین.

سرمایه گذاری در گرجستان
اقامت گرجستان ۲۰۱۸

توجه کنین که در نویسه بالا اشاره ای به اقامت گرجستان از راه ازدواج و یا اقامت تحصیلی نکرده ایم چون تقریباً کلیه درخواستای اقامت از راه ازدواج ظاهری رو منتفی می دانیم .

همینطور اقامت از راه تحصیل هم تغییرات خاصی نخواد داشت و می تونید در این قسمت بیشتر درباره این موضوع مطالعه کنین .

در صورت داشتن هرگونه سوال، ما رو از راه بخش کامنتها مطلع کنین .

اقامت گرجستان، انواع اقامت گرجستان
اقامت موقت گرجستان، اقامت دائم گرجستان، اقامت کارمندی گرجستان، اقامت خرید ملک گرجستان، اقامت تحصیلی گرجستان
براساس قوانین جاری اقامت موقت گرجستان بعد از 6 سال قابل تبدیل به اقامت دائم گرجستانه.

اقامت گرجستان ۲۰۱۸
اقامت کاری گرجستان
در این روش اقامت موقت گرجستان در شرکتی استخدام می شید و از راه استخدام در اون شرکت خواسته اقامت مینمایید.

با توجه به اینکه یافتن کار در شرکتای گرجی سخته و از طرف دیگه بیشتر متقاضیان اقامت گرجستان تمایلی به استخدام شدن با حقوقای نرمال یه میلیون تومانی اینجا و اتلاف وقتشان واسه کار در گرجستان ندارن در تموم موارد این نوع اقامت از راه تهیه قرارداد با شرکتایی شکل میگیره که «نه توقع انجام کار از شما دارن و نه حقوقی به شما پرداخت می کنن».

این اقامت موقت گرجستان که به شکل یکساله هستش، سال به سال تمدید میشه و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم میشه.

مطلب مشابه :  مرجع آگهی و نیازمندیها : سایت دو فانوس

کل کل هزینه هاتون واسه اقامت کاری از راه کارمندی میشه:

۱۵۰۰ لاری پرداختی به شرکت کارفرما معتبر
۱۲۵ لاری مالیات حقوق ماه اول
۲۱۱ لاری واریز دولتی
۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
۲۰۰ لاری مشاور حقوقی خواسته اقامت
۵۰۰ لاری مشاور حقوقی کنترل خواسته اقامت
‏+ ۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
همه با هم حدود ۳۰۰۰ لاری = حدود ۱۲۰۰ $
نکته ١: شرکتای غیر معتبر واسه دادن قرارداد اقامت کارمندی گرجستان به شما حدود ۳۰۰ لاری و شرکتای معتبر حدود ۱۵۰۰ لاری دریافت می کنه.

نکته ٢: کلیه اقامت ایی که با قراردارای کارفرما غیر معتبر انجام میشه از آذر ۹۶ تا کنون حتما ریجکت شده ان و فریب امکان اخذ اقامت با ۴۰۰$ رو نخورید.

واسه اطمینان از شرکت یا دلال مدعی، خواسته کنین یه نمونه موفق اقامت کارمندی گرجستان (نه از راه خرید ملک) از آذر ۹۶ تا کنون رو به شما نشون بده و واسه اینکه مطمئن شید این کارت اقامتی که نشون می ده از راه خرید ملک نبوده بخواهید که قرارداد کارمندی ترجمه شده اون کارت رو هم به شما نشون بده .

ولی ما میتوانیم در کل 6 شعبه تفلیس، روزانه کمه کم سه کارت اقامت کاری یکساله با مدارک کامل بصورت تضمینی جهت اطمینان شما ارائه و نشون بدیم.

نکته ٣: در این نوع اقامت موقت گرجستان نیاز به پرداخت هیچ هزینه مازاد واسه اقامت کارمندی بیشتر از موارد اشاره شده وجود ندارن و ارقام معمول ۱۵۰۰$ یا ۳۰۰۰$ یا ۵۰۰۰$ همه بی توجیه و گرون فروشی بخاطر بی اطلاعاتی متقاضیان میباشد.
هیچ نوع خدماتی بیشتر از خدمات اشاره شده در اقامت کارمندی گرجستان وجود نداره و گول واژه ایی مثل اینکه بیایید شرکتی با ۵ سال سابقه کار براتون بخرم یا اقامت ۳ ساله براتون میگیرم، وجود نداره.

در متن قانون مهاجرت گرجستان به روشنی نوشته شده که انواع اقامت موقت گرجستان از هر روشی حتما یه ساله و در بعضی موارد مشکوک واسه پلیس مهاجرت استثنایا ۶ ماهه هستش.

نکته ۴: واسه “تمدید اقامت کارمندی گرجستان” به شما پیشنهاد می شه ۳.۵ ماه قبل از اتمام اقامت یکساله تون با قرارداد تازه کارمندی ولی با درج حقوق بالا واسه شما به مدت ۲ ماه مالیات بالا حدود ماهی ۶۰۰ لاری پرداخت کنین و بعد ۱.۵ ماه مونده به اتمام اقامت موقت گرجستان (بعد از دو ماه پرداخت مالیات بالا )، خواسته تمدید اقامت بدین و یا از راه ثبت شرکت و یا خرید آپارتمان تمدید کنین.

روش پرداخت ۲ ماه مالیات حقوق بالا قبل از خواسته تمدید اقامت، خیلی تاثیرگذار تر از پرداخت ماهانه ۱۲۵ لاری واسه مالیات حقوقتان میباشد که اکثرا به دلیل قطع همکاری کارفرما بی فایده براتون هستش که در بیشتر مواقع پرداخت نخواد شد و رسید رسمی پرداخت به شما شرکتها نشون نمیدن.

نکته ۵: تنها راه دریافت اقامت کاری گرجستان در شروع ورود به گرجستان، اقامت کارمندیه و از خرداد ۹۶ هیچکی نتونسته بعد از ورود به گرجستان “اقامت از راه ثبت شرکت” یا کار آفرینی دریافت کنه.

الان تنها راه واسه اقامت از راه ثبت شرکت یا کار آفرینی اینه که یا از قبل حساب بانکی در گرجستان داشته باشین و یا از راه اقامت کارمندی گرجستان بتونین افتتاح حساب کنین و بعد کمه کم گذشت ۳ ماه از تاریخ ثبت شرکت و پرداخت مالیات هاتون واسه تبدیل اقامتتان از کارمندی به ثبت شرکت یا کار آفرینی و یا خواسته اقامت از راه ثبت شرکت، اقدام کنین.

نکته ۶: انبوه نکات و سو استفادهای معمول در این نوع روش اقامت گرجستان لازم نیس شما رو از استفاده از این روش نا امید کنه، اقامت کارمندی یکی از قوی ترین انواع اقامت میباشد و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم گرجستان میشه و بعد از نگاه انبوه اقامتهای موفق روزانه در شعب آریا، می تونید با خیال آسون از این راه خواسته اقامت کرده و کارت اقامت دریافت کنین.

مطلب مشابه :  خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

 

اخذ اقامت گرجستان از راه سرمایه گذاری

اخذ اقامت گرجستان از راه سرمایه گذاری
واسه سرمایه گذاری در گرجستان راههای زیادی هست که از جمله میشه به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت شرکت شخصی و سرمایه گذاری 300.000 لاری در اون
خرید سهام یه شرکت به شکل کامل یا قسمتی از اون
خرید اوراق بهادار و بورس از دولت گرجستان
شرایط اخذ اقامت گرجستان چطوریه و چند نوع اقامت گرجستان داریم؟

در این مقاله میخوایم تا حدودی از وضعیت اقامت در گرجستان ، و شرایط اخذ اقامت گرجستان اطلاعاتی رو به اشتراک بذاریم.

با توجه به اینکه در چند سال گذشته کشور گرجستان مورد توجه مهاجران از سراسرجهان قرار گرفته ، اخذ اقامت گرجستان و شرایطای تمدید اقامت گرجستان از مواردیه که واسه مهاجران و سرمایه گذارهای خارجی و همینطور افراد خارجی که هدف زندگی و تحصیل در گرجستان رو دارن ، مهم می باشه.

اقامت گرجستان
اقامت گرجستان

اول شما رو با انواع اقامت در گرجستان آشنا می کنیم :

اقامت تحصیلی در گرجستان
شرایط اقامت گرجستان در اقامت تحصیلی گرجستان یعنی اینکه شخص خواسته کننده با ثبت نام در دانشگاه یا یکی از مرکزها آموزش عالی گرجستان مثل : آموزشگاه ، مدرسه یا کالج خواسته اخذ اقامت گرجستان رو میده.

در این حالت به فرد خواسته کننده معمولا کارت اقامت گرجستان ( معمولا یکساله اول ) تعلق می گیرد که توانایی تمدید هرساله داره .

البته لازم به ذکره که طبق قوانین جاری کشور گرجستان ، اقامت تحصیلی در گرجستان اصلا تبدیل به اقامت دائم و یا شهروندی گرجستان نخواد شد حتی اگه واسه مثال بیست سال هم تمدید شه.

اگه بچه شما به دلیل تحصیل در گرجستان موفق به اخذ اقامت گرجستان شه ، به والدین ایشون هم با گواهی نسبت اقامت در گرجستان تعلق می گیرد هر چند درزمان سالای گذشته این قانون کمی مشکل تر شده و در بعضی از اوقات فقط به یکی از والدین از راه گواهی نسبت ، اقامت در گرجستان تعلق می گیرد.

شرایط اخذ اقامت گرجستان
شرایط اخذ اقامت گرجستان

اقامت در گرجستان از راه ثبت شرکت و کارآفرینی
اخذ اقامت گرجستان از راه ثبت شرکت در گرجستان و کارآفرینی در این کشور ، از دیگه روشای اخذ کارت اقامت گرجستان می باشه.

در این حالت شخص خواسته کننده با ثبت شرکت و راه اندازی یه تجارت محلی حتی کوچیک ولی واقعی و به دور از ظاهری بودن می تونه کارت اقامت گرجستان رو دریافت کنه.

در این روش معمولا به شخص خواسته کننده یا اقامت شش ماهه و یا اقامت یکساله گرجستان اول تعلق می گیرد و بعد این اقامت باتوجه به بازدهی کار و تجارت خواسته کننده در اون مدت ابتدایی می تونه به شکل دراز مدت تر یعنی سه ساله یا پنج ساله تمدید شه.

این روش یکی از مشکل ترین روشای اخذ اقامت گرجستان حساب می شه چون واسه نتیجه در این روش حتما باید اول یه دفتر کار واقعی اجاره یا خریداری شه ، حسابدار گرجی استخدام شه ، میز و صندلی و وسائل اداری بنام شرکت در صورت ضرورت خریداری شه و در کل بیزینس به شکل واقعی راه اندازی شه ، بعد نسبت به ایجاد پرونده اقامت اقدام شه تا خدای ناکرده جواب منفی دریافت نکنین.

مطلب مشابه : 

چرا می گوئیم این روش سخت ترین روش اخذ اقامت گرجستان حساب می شه ؟ چون انجام کلیه این کارا ممکنه تا یکماه زمان ببرد و همینطور واسه خواسته کننده هزینه های بیشتری رو هم در بر داشته باشه ، همینطور ایجاد پرونده این نوع اقامت معمولا مدارک بیشتری واسه قانع کردن افسر مهاجرت واسه دادن پروانه اقامت گرجستان لازم داره.

اقامت گرجستان از راه کارمندی
اقامت گرجستان از راه کارمندی و یا همون اقامت گرجستان از راه کاری ، بدین معناست که شما بی نیاز به ثبت شرکت در گرجستان و بی نیاز به راه اندازی یه بیزنس در گرجستان می تونید فقط با استخدام تو یه شرکت گرجی فعال نسبت به اخذ اقامت گرجستان اقدام کنین.

شرایط اقامت گرجستان در این روش به گونه ایه که اول معمولا به شخص خواسته کننده اقامت یکساله گرجستان تعلق می گیرد و بعد با توجه به تمدید قرارداد ایشون با شرکت مستقر در گرجستان ، تمدید اقامت ایشون انجام میشه.

این روش جزو آسون ترین روشای اخذ اقامت گرجستان حساب می شه که الان بیشتر شرکتای ایرونی مستقر در گرجستان که به شکل یه کارگزار در این مورد فعالیت دارن ، اقامت کاری گرجستان رو واسه شما انجام می دن که بیشتر اونا به شکل ظاهری می باشه.

اگه شما به شکل ظاهری تو یه شرکت استخدام شید ولی حضور فیزیکی نداشته باشین خطرات زیادی واسه شما بدنبال داره.

کشور گرجستان همیشه یه کشور قانون گرا و خیلی منظمیه که فقط قانون در اون حکمفرماست و رابطه جایگاهی نداره.

پس متقاضیانی که گول این کارگزارها رو می خورند و به شکل ظاهری نسبت به اخذ کارت اقامت گرجستان از راه کاری یا کارمندی اقدام می کنن در آینده نزدیک دچار مشکلات زیادی می شن.

از جمله این مشکلات اینه که اگه دولت گرجستان به هر دلیلی متوجه شد که شخص خواسته کننده حضور فیزیکی در شرکت یاد شده نداره ، علاوه بر جریمه کردن پولی سنگین شرکتی که اینجور قرارداد ظاهری رو بستهه ، فرد خواسته کننده رو هم در بلاک لیست ثبت می کنه و دیگه اصلا به ایشون اقامت گرجستان رو نمیدن.

پیشنهاد می کنیم گول واسطه گرها و کارگزارهای دروغینی که در مورد اخذ اقامت گرجستان از راه کاری یا کارمندی اقدام می کنن رو نخورید و مراقب باشین که ممکنه اول شاید این کارت اقامت رو دریافت کنین ولی قطعا واسه تمدید دچار مشکلات زیادی می شید و یا حتی ممکنه که از کشور گرجستان بخاطر دروغی که گفته اید واسه همیشه اخراج شید.

پس ریسک نکنین و اگه کارمند واقعی شرکتی در گرجستان نیستین ، اصلا به شکل ظاهری جهت اخذ اقامت در گرجستان از این راه اقدام نکنین.

در علاوه بر شرکتایی هم که قرار داد ظاهری با شما می بندند ، واسه اینکه در آینده گیر نیفتند و یا دچار مشکلات حقوقی در گرجستان نشوند ، بعد از دریافت مالیات بر حقوق از شما ، بعد از گذشت یه تا دوماه ترک کار شما رو بی آگاهی قبلی به شما به اداره اقامت گرجستان اعلام می کنن و پس با این کار تمدید دوباره اقامت گرجستان واسه شما خیلی سخت و امکان ناپذیر می شه.

شعار ما در گرجستان اینه که : راه راست در گرجستان ، کوتاه ترین راههاه.