اقامت خرید ملک گرجستان

در این روش ملکی غیر از زمین کشاورزی میخرید که به وسیله کارشناس رسمی گرجستان بیشتر از ۳۵۰۰۰$ کارشناسی شه.

این نوع اقامت موقت گرجستان به شکل یکساله هستش ، سال به سال تمدید می شه و بعد از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم میشه.

کل کل هزینه هاتون واسه اقامت از راه خرید ملک گرجستان میشه:

۲۰۰ لاری کارشناسی رسمی دولت گرجستان
۲۱۱ لاری واریز دولتی
۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
۲۰۰ لاری مشاور حقوقی خواسته اقامت
‏+۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
همه با هم حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $
نکته ١: در طول این ۶ سال هر زمان که بخواهید می تونید ملکتان رو بفروشین ولی واسه تمدید اقامت گرجستان از راه خرید ملک باید در سررسید تمدید هرساله اقامتتان یا ملک دیگری به ارزش کمه کم ۳۵۰۰۰ دلار رو جانشین کرده باشین و یا بوسیله یکی دیگه از روشهای اقامت مثل اقامت کاری تمدید کنین.

نکته ٢: ملک خریداری باید حتما به نام یه نفر باشه.

اصلا ملکی که سندش آماده نیس یا به شکل اقساطی خریداری شده باشه (حتی اگه پیش پرداخت شما بیشتر از ۳۵۰۰۰ دلار باشه) باعث اخذ اقامت نمی شه.
ولی در بعضی موارد امکان جدا یه ملک بالای ٧٠.٠٠٠ دلار، به ٢ سند جدا از هم شش دانگ و اخذ اقامت واسه ٢ خونواده هست.

نکته ٣: کارشناسان رسمی گرجستان، املاک رو در زمانی بیشتر از قیمت خرید و در زمانی کم تر از قیمت خرید کارشناسی مینماید. بعضی وقتا ملکی که ٣٠.٠٠٠ دلار خریداری شده بیشتر از ٣۵.٠٠٠ دلار کارشناسی میشه و در بعضی موارد نیاز به خرید ملک بالای ۴٠.٠٠٠ دلاره. ارزندگی پروژه مهمه و املاک آریا به شما تعهد مینماید اونقدر واسه شما مهم خرید کنه که کمه کم ١٠٪‏ بیشتر کارشناسی شه.

نکته ۴: با اخذ اقامت گرجستان از راه خرید ملک ، همسر، فرزندان و والدین تحت تکفل از راه نسبیت با شما می تونن اقامت موقت گرجستان یه ساله بگیرند و مثل شما بعد از ۶ سال اقامت دائم گرجستان دریافت کنه.

اقامت خرید ملک گرجستان

کل کل هزینه های خونواده تون واسه اقامت موقت گرجستان از راه نسبیت میشه:

۲۰۰ لاری تایید نسبیت
۲۱۱ لاری واریز دولتی
۱۵ لاری ترجمه پاسپورت
۲۰۰ لاری مشاور حقوقی خواسته اقامت
‏+۱۸‎٪ مالیات ارزش افزوده
همه با هم حدود ۷۴۰ لاری = حدود ۳۰۰ $
نکته ۵: کلیه اقامتا، یکساله صادر می شه. ولی در شرایط خاص ممکنه به شکل ۶ ماهه صادر شه.

تمدید اقامت موقت گرجستان ممکنه ۶ ماهه، یکساله، سه ساله و یا پنج ساله باشه.

نکته ۶: بعد از ارسال اقامت نسبیت گرجستان خواسته کننده یه ماه وقت داره که به گرجستان جهت امضاء و دریافت کارت اقامت گرجستان مراجعه کنه.

نکته ٧: اقامت گرجستان ظرف ٣٠ روز از تاریخ خواسته صادر می شه و در صورت خواسته خواسته کننده به شکل فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر می شه.
(هزینه اقدام فورس ماژور ٢٠٠ لاری بیشتره).

با توجه به سو استفادهای زیاد از ایرانیا، بدلیل نداشتن اطلاعات از قیمت املاک گرجستان و مناطق گرجستان، داشتن متوسط قیمت خرید ملک در تفلیس جهت آگاهی شما خیلی مهمه.

قیمت آپارتمان در گرجستان به سه پارامتر بستگی داره:

اول منطقه
دوم نوع تحویل بصورت بلک یا وایت یا تجهیز شد
سوم زمان تحویل ملک
در عکسای زیر نقشه مناطق تفلیس و متوسط قیمت خرید رو واسه آگاهیتان ارسال مینمایم.
نکات:

!!! اگه از راه شعب آریا اقدام به خرید ملک در گرجستان کرده باشین، خواسته اقامت گرجستان شما رایگان هستش.
!!! طبق قوانین گرجستان، در دفاتر قانونی (با تابلو)، مشاوره حقوقی و خرید ملک واسه خریدار، رایگان و “بی پرداخت کمیسیون” هستش.
نتیجه این قانون اینه که شما در صورت استفاده از دفاتر قانونی (با تابلو)، بی اینکه هیچ هزینه ای پرداخت کنین، می تونید از صحت خرید و قیمت خرید مطمئن باشین و احتیاجی ندارین واسه صرفه جویی در پرداخت هزینه کمیسیون، بی واسطه عمل کنین و در دام دلالی بیفتید.
!!! اصلا واسه خرید ملک در گرجستان، بجای «دفاتر با تابلو قابل نگاه» که به وسیله دولت، پلیس و اداره مالیات گرجستان شناخته شده ان، به بهانهای دروغین از افرادی که به شکل راهنمایی به شکل راننده تاکسی یا معرفی شده به وسیله صاحب هتل و رستوران در کمین هستن و یا دفاتر بی تابلو قابل نگاه، که مخصوص کلاهبرداری راه اندازی شده و هر سه ماه جابجا میشوند، استفاده نکنین.
داشتن تابلو قابل نگاه نشونه اینه که اون شرکت برنامه ای واسه سوء استفاده نداره و جای رسمی خود رو به دولت گرجستان معرفی کرده. و در صورت سوء استفاده که این روزها معمول شده، شما می تونید از پلیس قوی گرجستان استفاده کنین.

مطلب مشابه :  خرید ممبر تلگرام

اقامت خرید ملک گرجستان

نقشه کاربری شهر تفلیس

↑ برگشت به بالا

اقامت تحصیلی گرجستان
اقامت تحصیلی گرجستان روونه خیلی آسون و ارزون قیمت واسه اخذ اقامت گرجستانه ولی ضعف اون اینه که جز سابقه اقامت حساب نشده و بعد از ۶ سال مثل بقیه روشها تبدیل به اقامت دائم گرجستان نمیشه.

واسه پوشش این ضعف اکثرا متقاضیان اقامت گرجستان خود رو به وسیله اقامت تحصیلی گرجستان می گیرن و بعد از قرار گرفتن واسه تمدید اقامت گرجستان از روش اقامت کارمندی گرجستان یا خرید آپارتمان در گرجستان استفاده می کنن.

نکته ١: کلیه اقامتای تحصیلی گرجستان یکساله صادر می شه ، در شرایط خاص به شکل ۶ ماهه صادر می شه. تمدید اقامت ممکنه ۶ ماهه، یکساله، سه ساله و یا پنج ساله باشه.

نکته ٢: بعد از صدرو اقامت گرجستان خواسته کننده یه ماه وقت داره که به کشور گرجستان جهت امضاء و دریافت اقامت مراجعه فرمایید.

نکته ٣: اقامت موقت گرجستان ظرف ٣٠ روز از تاریخ خواسته و در صورت خواسته خواسته کننده به شکل فورس ماژور ظرف ١٠ روز صادر می شه.
(هزینه اقدام فورس ماژور ٢٠٠ لاری بیشتره).

نکته ۴: مدارک لازم واسه ثبت نام دانشگاه در گرجستان:

مدرک دیپلم
مدرک پیش دانشگاهی
ریز نمرات
مدارک بالا بصورت ترجمه شده به انگلیسی باید باشه.
نکته ۵: مدارک لازم واسه ثبت نام مدارس در گرجستان:

کارت بهداشت
آخرین مدرک تحصیلی
ریز نمرات
مدارک بالا بصورت ترجمه شده به انگلیسی باید باشه.

نکته ۶: هزینه اعزام دانشجو یا محصل 400$ دلار میباشد.

نکته ٧: واسه تحصیل دانشگاهی در گرجستان در مقاطع بالای لیسانس مثل بالا لیسانس و دکترا، باید واحدهای پاس شده برابر سازی شه که خیلی از واحدها رد میشه و به شکل پیش نیاز دوباره باید پاس شه.

↑ برگشت به بالا

فرق “اقامت دائم گرجستان” و “شهروندی گرجستان”
کشور گرجستان جزو معدود کشورهاییه که گزینه اقامت دائم داره.

بین اقامت دائم گرجستان و شهروندی گرجستان (پاسپورت) فرقی کاربردی در زندگی وجود نداره.

تموم افراد خارجی که اقامت دائم گرجستان داشته باشن می تونن حساب بانکی داشته باشن و خرید ملک یا ماشین و همه چی با مالکیت قطعی و صد در صد، داشته باشن یا بیمه شن.

و بعد از ۲۰۲۰ که گرجستان عضو شینگن شه با اقامت گرجستان می تونن بی ویزا کل کشورهای اروپایی شینگن رو برن و …

برتریهایی که شهروندی (پاسپورت) گرجستان نسبت به اقامت دائم گرجستان داره:

حق رای
حقوق ماهیانه
درمان رایگان بالای ۶۰ سالگی
پس شما با داشتن اقامت دائم گرجستان تموم امکانات کاربردی شهروندی گرجستان رو خواهید داشت.

اقامت دائم گرجستان
سه روش کاربردی داره:

تمدید اقامت موقت گرجستان
ازدواج
سرمایه گذاری
١- تمدید اقامت موقت گرجستان
واسه فردی خارجی صادر میشه که، به مدت شش سال پشت سر هم اقامت موقت داشته باشه.

البته در صورتی که فرد واسه اهداف پزشکی، تحصیلی، ماموریت دیپلماتیک و یا نمایندگی شرکتی در کشور گرجستان حضور داشته باشه شامل این قانون نمی شه.

نکته ١: اجباری وجود نداره که در طول این ۶ سال در گرجستان حضور داشته باشن و فقط واسه تمدید اقامت گرجستان باید حضور داشته باشن.

مطلب مشابه :  کارت اقامت گرجستان

نکته ٢: در اینصورت خونواده فرد ساکن شامل یه همسر، فرزندان و والدین تحت تکفل هم می تونه اقامت گرجستان داشته باشه.

نکته ٣: مدت زمان اخذ اقامت دائم گرجستان ٣ ماه از زمان اقدام می باشه.

اقامت گرجستان

٢- اخذ اقامت گرجستان با ازدواج در گرجستان
واسه اعضاء خونواده فردی صادر میشه که، گرجی باشه.

اعضای خونواده شامل: یه همسر، فرزندان و یکی از والدین.

نکته ١: مدت زمان اخذ اقامت دائم گرجستان ٣ ماه از تاریخ اقدام می باشه.

٣- اخذ اقامت گرجستان با سرمایه گذاری در گرجستان
واسه فردی خارجی صادر میشه که، بالای 300 هزار لاری در گرجستان سرمایه گذاری کنه.

در این صورت اجازه اقامت واسه اعضای خونواده سرمایه گذار هم صادر می شه که شامل: یه همسر، بچه و یا یه فرد ضعیف که به ایشون وابسته، می باشه.

نکته ١: خرید ملک در گرجستان جزو قانون سرمایه گذاری در گرجستان حساب نمی شه مگه اونکه زمین باشه و اقدام به ساخت کنه و یا اگه ملکی نیمه تموم باشه و بیزینسی روی اون انجام دهند.

نکته ٢: مدت زمان کارا اقامت دائم گرجستان ٣ ماه از تاریخ اقدام می باشه.

شهروندی گرجستان
سه روش کاربردی داره:

بعد از اقامت دائم گرجستان
ازدواج در گرجستان
خدمات ویژه
١- بعد از اقامت دائم گرجستان
واسه فردی خارجی صادر میشه که، بالای ١٨ سال باشه و در طول ۵ سال گذشته، چه با ویزا چه با کارت اقامت گرجستان بطور قانونی و همیشگی زندگی کرده باشه و زبون گرجی رو در حد ساده بدونه و از تاریخ و شرایط قانون گرجستان آگاهی داشته باشه و در گرجستان مشغول به کار باشه یا ملک داشته باشه یا تو یه فعالیت کارآفرینی در گرجستان مشغول باشه یا مالک سهمی از یه شرکت کارآفرینی گرجی باشه یا در شرایط پناهندگی باشه.

٢- ازدواج در گرجستان
واسه فردی خارجی صادر میشه که، با شهروند گرجی ازدواج کرده باشه و مدت ٢سال قبل اون بصورت قانونی و همیشگی در گرجستان زندگی کرده باشه و زبون گرجی رو در حد ساده بدونه و از تاریخ و شرایط قانون گرجستان آگاهی داشته باشه.

٣- خدمات ویژه
خدمات ویژه واسه فردی خارجی صادر میشه که، خدمت فو ق العاده ای واسه کشور گرجستان انجام داده باشه. یا به منافع ملی کشور گرجستان سودی رسونده باشه.

یا فعالیت اقتصادی ویژه ای در خاک گرجستان انجام داده باشه.

با توجه به نا تموم بودن اقامت دائم گرجستان و امکان استفاده از همه امکانات زندگی و کار مثل شهروندی گرجستان، پیشنهاد می شه در صورتی که شرایط سرمایه گذاری در گرجستان بالای ٣٠٠.٠٠٠ لاری رو دارین، به دلیل آسانتر بودن سعی در اخذ اقامت دائم گرجستان داشته باشین.

لازم به ذکره با داشتن اقامت دائم گرجستان بعد از پیوستن کشور به بخش شینگن در سال ٢٠٢٠ می تونید به تموم کشورای اروپایی بخش شینگن سفر کنین و حتی این امکان هم مثل وام و بیمه و حساب بانکی و خرید وفروش با داشتن اقامت گرجستان هم ممکن می شه و احتیاجی به داشتن شهروندی گرجستان نیس.

اگه شمام به اخذ اقامت از یه کشور مناسب فکر می کنین ما می میتونیم کشور گرجستان رو به شما معرفی کنیم. کشور گرجستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و هدفمند خود که بین آسیا و اروپا قرار گرفته و همینطور در نظر گرفتن رشد اقتصادی گذشته این کشور در دهه گذشته و دیگه مسایلی مثل محیط آروم و هزینه های مقرون به صرفه زندگی اخیراٌ به یکی از مقاصد محبوب واسه سرمایه گذاری خارجی تبدیل شده.

اگه بخوایم از دیگه فایده های اخذ اقامت گرجستان صحبت کنیم می میتونیم به اختصار به موارد زیر اشاره کنیم:

امنیت بالا و اندازه اتفاق جرم پایین
نبود نیاز به دریافت ویزا واسه سفر به گرجستان واسه شهروندان ایرونی
نزدیکی با ایران واسه رفت و اومد آسون و سریع
احتمال بالای عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا در آینده نزدیک
شهروندان غیر گرجی که هدف اخذ اقامت گرجستان رو داشته باشن باید اول واسه اقامت موقت از راه های مختلف اقدام کنه و اجازه اقامت یه ساله دریافت کنن و در صورتی که موفق شن به مدت 6 سال این اقامت رو تمدید کنه می تونن واسه اخذ اقامت دائم گرجستان اقدام کنن.

مطلب مشابه :  صندوق فروشگاهی چیست؟

باید اینم بگیم که که دریافت اقامت دائم یه کشور با شهروندی (سیتیزن شیپ) یه کشور متفاوته؛ وقتی اقامت دائم یه کشور رو دریافت می کنین بازم شهروند کشور اصلی خود (ایران) هستین ولی می تونید به شکل دائم در اون کشور بی نیاز به تمدید ویزا زندگی و کار کنین، در حالیکه با دریافت شهروندی یه کشور شما پاسپورت اون کشور رو دریافت می کنین و از همه حقوق شهروندی یه فرد بومی مثل حق رای و کاندید شدن در انتخابات بهره مند می شید.

راههای اخذ اقامت گرجستان
واسه دریافت مجوز اقامت گرجستان راههای مختلفی مثل خرید ملک، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، کار در گرجستان و ازدواج با یه تبعه گرجی هست که هر کدوم شرایط مخصوص خود رو داره. در این مطلب ما به بررسی معمول ترین راههای اخذ اقامت گرجستان یعنی خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری می پردازیم.

اخذ اقامت گرجستان از راه خرید ملکاخذ اقامت گرجستان از راه خرید ملک
در این روش شما باید یه ملک در کشور گرجستان بخرید و با دلیل به مالکیت اون اقامت یه ساله گرجستان رو دریافت کنین. در صورتیکه اقامت یه ساله خود رو به مدت 6 سال پشت سر هم تمدید کنین می تونید واسه اقامت دائم اقدام کنین که این اقامت به همسر و فرزندان فرد خواسته کننده هم تعلق می گیرد.

واسه بدست آوردن شرایط اخذ اقامت موقت از راه خرید ملک باید ملکی به ارزش کمه کم 35000 دلار آمریکا در گرجستان بخرید. دقت داشته باشین که خرید زمین خالی در این روش کاربردی نداره و فقط باید ملک بخرید. فرایند خرید ملک تو یه روز انجام می شه و بعد از ارزش گذاری ملک به وسیله ارزیاب رسمی دولت گرجستان و دریافت نامه تاییدیه می تونید مدارک خود رو واسه اخذ اقامت به نهاد مربوطه ارائه کنین.

به شکل تقریبی قیمت هر متر مربع ملک در تفلیس پایتخت گرجستان از 500 دلار در محلهای ارزون تا 2500 دلار در محلهای لوکس متغیر می باشه.

اخذ اقامت گرجستان از راه ثبت شرکت
در این روش که یکی از معمول ترین راههای اخذ اقامت موقت می باشه باید اول یه شرکت LLC به شکل ً قانونی و با هدف انجام فعالیتای تجاری در گرجستان تاسیس کنین بعد واسه محل شرکت خود یه دفتر تجاری اجاره کنین و بسته به نیاز خود چند کارمند استخدام کنین (کمه کم یه منشی و ً شهروندان گرجی رو به عنوان کارمند استخدام کنین).

با استخدام و پرداخت حقوق به کارمندان خود و بازم پرداخت ماهیانه مالیات حقوق کارمندان به دولت گرجستان (برابر 20 درصد حقوق کارمندان) و همینطور مالیات خرید و فروش اجناس و خدمات مورد نیاز در طول فعالیت شرکت و در آخر فعالیت واقعی به معنای بستن و اجرای چند قرارداد تجاری در ماه های اول واسه دریافت اقامت موقت یه ساله اقدام کنین.

اخذ اقامت گرجستان از راه سرمایه گذاری
در این روش فرد خواسته کننده با سرمایه گذاری در گرجستان به اندازه تعیین شده که برابر 300.000 لاری (واحد پول گرجستان) برابر 120.000 دلار آمریکا (در لحظه نوشتن این مطلب با اندازه 1 دلار = 2.5 لاری) می تونه واسه دریافت اقامت دائم در همون اول و بدو ورود واسه خود و خونواده خود اقدام کنه و با خیالی آسون به زندگی و فعالیت تجاری و یا نظارت بر سرمایه خود در گرجستان بپردازد.